Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν, για όγδοη συνεχόμενη χρονιά, οι αγώνες κολύμβησης με την επωνυμία "8ο Κύπελλο Ευρίπου 2012", αγωνιστικών και προαγωνιστικών κατηγοριών, που διοργάνωσε ο Αθλητικός Κολυμβητικός Όμιλος Χαλκίδας, το Σαββατοκύριακο 28 και 29 Απριλίου.
Αθλητικός Κολυμβητικός Όμιλος Χαλκίδας, ολοκληρώθηκε το 8ο κύπελλο Ευρίπου
Αθλητικός Κολυμβητικός Όμιλος Χαλκίδας, ολοκληρώθηκε το 8ο κύπελλο Ευρίπου
Στους αγώνες υπήρξε συμμετοχή είκοσι πέντε (25) ομάδων και εξακοσίων (600) αθλητών και αθλητριών από όλη την Ελλάδα, δίνοντας "ζωντάνια" στην πόλη μας.

Το επίπεδο των αγώνων ήταν υψηλό, δίνοντας την ευκαιρία στους θεατές να απολαύσουν στην πόλη μας, ένα θέαμα αντάξιο της Ιστορίας του Συλλόγου.

Για τις Προαγωνιστικές Ομάδες, πρώτος σύλλογος αναδείχτηκε ο Αθλητικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου ενώ για τις Αγωνιστικές ο Κολυμβητικός Όμιλος Ποσειδώνας Ιλισίων, παίρνοντας αμφότεροι τα αντίστοιχα αναμνηστικά βραβεία από τον σύλλογο μας.
Από την πλευρά του ΑΚΟΧ μετάλλια πήραν:

Αγωνιστική Ομάδα

•Καρλατήρας Χρήστος 1ος στα 50 ελεύθερο και 3ος στα 100 ελεύθερο.
•Κατσικαβάλης Παναγιώτης 1ος στα 200 ελεύθερο, 2ος στα 200 ΜΑ και 3ος στα 100 και 400 ελεύθερο.
•Μόσχος Βασίλης 1ος στα 50 πεταλούδα και 2ος στα 100 και 200 Πεταλούδα.
•Χονδρός Χρήστος 3ος στα 100 πρόσθιο.
•Αγγελόπουλος Μιχάλης 1ος στα 100, 200 πρόσθιο και 400 ελεύθερο και 2ος στα 200 ελεύθερο.
•Αναστασίου Δημήτρης 3ος στα 200 πεταλούδα.
•Πασσά Παναγιώτα 1η στα 50 και 100 ελεύθερο και 3η στα 200 ΜΑ.
•Συρογιάννη Αθανασία 3η στα 200 πρόσθιο.
Συμμετείχαν επίσης με πολύ καλές επιδόσεις οι Ξανθόπουλος Γιώργος, Μαραθωνίτης Σπύρος, Χονδρός Μιχάλης, Πασσά Δήμητρα, Παπαδήμα Μυρτώ, Μάντζαρης Γιάννης και Πριόνας Βασίλης.
Προπονητής: Γλωσσιώτης Απόστολος

Προαγωνιστική Ομάδα
•Μόσχος Ιωάννης 1ος στα 200 ελεύθερο και 3ος στα 50 ύπτιο.
•Αναστασίου Άννα 1η στα 50 ελεύθερο και 2η στα 200 ελεύθερο.
•Παπαδήμας Ηλίας 2ος στα 200 πρόσθιο.
•Σκουλικαρίτης Θεοφάνης 3ος στα 50 και 100 ελεύθερο.
•Λέων Ευαγγελία 3η στα 50 ελεύθερο.
•Μπουζάλας Γιώργος 3ος στα 100 πρόσθιο.
•Βάχλας Αλέξανδρος 3ος στα 100 πρόσθιο.
•Κορίτσια 10 ετών 3ες στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 Μικτή Ομαδική με τις Λέων Ευαγγελία, Γεροντίτη Ελευθερία, Αναστασίου Άννα, Γεωργίου Ιωάννα.
•Κορίτσια 12 ετών 2ες στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 Μικτή Ομαδική με τις Ράνου Ιωάννα, Ράνου Μαρία, Πασσά Χαρά, Τζώρου Ιωάννα.
•Αγόρια 10 ετών 2α στα 4Χ50 Μικτή Ομαδική με τους Γιαννάκης Πάολο, Μαρίνος Βασίλης, Πανούσης Γιώργος, Μπουζάλας Γιώργος.
Συμμετείχαν επίσης με πολύ καλές επιδόσεις οι Φίλου Δήμητρα, Ρουσούλη Αγγελική, Βαγγελάτου Αγνή, Χροναίου Κατερίνα, Βαγγελάτος Ευάγγελος, Τζώρος Γιώργος, Βαγγελάτου Ειρήνη, Γεροντίτη Μαρία, Κάστας Γιώργος και Ηλίας Παναγιώτης.
Προπονητής : Ντουρζιώτης Χρήστος
Στους Αγώνες συμμετείχαν.

Αγωνιστικές Κατηγορίες:

ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ., ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ, ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, Α.Κ.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο, ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.
ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΓΛΑΥΚΟΣ, ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΑΦΗΝ, Ν.Ε. ΠΑΤΡΩΝ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΙΑΝΤΑΣ 'ΑΘΗΝΩΝ', ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΜΑΛΕΒΙΚ, ΓΥΜΝ. ΕΝΩΣΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΑΜΙΛΛΑ 2000, Μ.Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ, ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΛΦΙΣ, Π.Α.Ο.Κ.

Προαγωνιστικές Κατηγορίες:

β) Α.Ο.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, Α.Κ.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, ΓΥΜΝ. ΕΝΩΣΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΑΜΙΛΛΑ 2000, ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΜΑΛΕΒΙΚ, Α.Ν.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΑΦΗΝ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ, ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ, Μ.Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ.

Ευχαριστούμε θερμά τον Πρόεδρο της Περιφερειακής Επιτροπής Κολύμβησης Στερεάς Ελλάδος κ. Μούτουπα Ευάγγελο για την σημαντική συμβολή του στους αγώνες, καθώς και του εθελοντές κριτές και χρονομέτρες που μας βοήθησαν για την άψογη διεξαγωγή των αγώνων.

Τα αποτελέσματα και τις φωτογραφίες των αγώνων μπορείτε να τα βρείτε στο akox87.blogspot.com του συλλόγου μας.




Δημοφιλή σήμερα

Η ταινία Annabelle Creation στον Κινηματογράφο ΜΑ.ΓΙΑ movietone

Η ταινία Annabelle Creation στον Κινηματογράφο ΜΑ.ΓΙΑ movietone

13/09/2017
Η ταινία Annabelle Creation έρχεται στον Κινηματογράφο ΜΑ.ΓΙΑ movietone από την Πέμπτη 21 εώς την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου....
Νέο πρόγραμμα, νέα πρόσωπα και ο mr Ράδιο Αρβύλα Χρήστος Κιούσης στον Home Radio 89.1

Νέο πρόγραμμα, νέα πρόσωπα και ο mr Ράδιο Αρβύλα Χρήστος Κιούσης στον Home Radio 89.1

20/09/2017
Ο αγαπημένος σταθμός της πόλης μας, που τα τελευταία χρόνια κάνει τη διαφορά στα...
Η παιδική ταινία Emoji έρχεται στον Κινηματογράφο ΜΑ.ΓΙΑ movietone

Η παιδική ταινία Emoji έρχεται στον Κινηματογράφο ΜΑ.ΓΙΑ movietone

19/09/2017
Η παιδική ταινία Emoji έρχεται στον Κινηματογράφο ΜΑ.ΓΙΑ movietone από την Πέμπτη 21 εώς και την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίο...

Κάνε το δικό σου σχόλιο

Όνομα
Email (δεν θα εμφανίζεται)
Σχόλια (δεν θα δημοσιεύονται σχόλια με διευθύνσεις προς άλλους ιστότοπους)
* Η συμπλήρωση όλων των πεδίων της φόρμας είναι υποχρεωτική.
3D ΕΠΕ Τέντες Αιδηψού - Σάκης Μοσχόπουλος

Αρχή της σελίδας