Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Φιλικό αγώνα έδωσε ο Ηρακλής Ψαχνών χθες στην Άμφισσα, όπου ήρθε ισόπαλος με σκορ 0-0, με αντίπαλο τον Φωκικό. Με πολλές απουσίες η ομάδα των Ψαχνών, στο πρώτο ημίχρονο, στάθηκε καλά αν και οι γηπεδούχε έχασαν 3 καλές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής μπήκε δυνατά, δημιούργησε ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Σέγκου στο 78, αλλά δεν κατάφερε να φύγει νικητής.
Φωτογραφία απ' το φιλικό αγώνα Ηρακλής Ψαχνών - ΑΕΚ
Εντυπωσίασε για άλλη μια φορά ο Ηρακλής Ψαχνών, παρά την ισοπαλία. Φαίνεται να είναι πιο δυνατός από την περσινή χρονιά και η απόδοση του ανεβαίνει.
Ο Ηρακλής είχε και μία ταλαιπωρία, καθώς χάλασε το πούλμαν και αναγκάστηκαν να αλλάξουν, με αποτέλεσμα να καθυστερήσει και η έναρξη του φιλικού αγώνα.

Διαιτητής ήταν Γιώργος Τζοβάρας, με συνεργάτες τους Κ. Μπούνο και Σ. Καραγιάννη, 4ος ήταν ο Χρ. Παπαδόπουλος.

ΦΩΚΙΚΟΣ (Χριστόφ Βαζέχα): Γεωργίου, Θωμόπουλος, Εσσόνο, Λίτσος, Κωστόπουλος, Τεττέϊ, Ταμπάκης, Σκαρίμπας, Λουκίνας, Θέος, Αμπντουραχμάνι, στο β’ μέρος έπαιξαν και οι Μανιάτης, Μπουλούλης, Ρετζής, Αλμπέρτο, Ευσταθίου, Ζαχαρόπουλος, Κοντογιώργος και Σορόκος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Βασίλης Βούζας): Σικαλιάς, Ζουλιώτης (61’ λτ Χαϊκάλης), Μπαλαμπάνης (51’ Ζαχαράκης), Ρεπετσάς, Μπακομήτρος, Γκάβαλης (54’ Τζάκης), Βαγγέλη, Σπανός, Λούσιο (46’ Σέγκος), Ντελέκος, Τάουερ.