Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Σπουδαία νίκη πέτυχε την Παρασκευή η ομάδα βόλλεϊ ανδρών της ΑΓΕΧ, εκτός έδρας επί του Χολαργού για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β ΕΣΠΑΑΑ με σκορ 1-3 στα σετ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και πήραν το πρώτο σετ με 25 - 18, αλλά στην συνέχεια η ΑΓΕΧ καθάρισε τον αγώνα, κερδίζοντας τα 3 σετ με 21 - 25, 16 - 25 και 17 - 25.

Επόμενος αγώνας για την ΑΓΕΧ, είναι με την Κάρυστο, την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου, στις 21:00, στο ΔΑΚ Χαλκίδας.

ΑΓΕΧ ( ΑΔΑΜ ): ΑΔΑΜ - ΔΡΑΚΟΣ - ΚΟΛΛΙΑΣ - ΔΡΑΚΟΣ - ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ - ΜΑΡΚΟΥ - ΜΙΧΑΗΛ - ΝΤΕΓΙΑΝΝΗΣ - ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ - ΣΑΛΕΜΗΣ - ΣΠΙΛΙΡΗΣ - ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ.