Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Σημαντική νίκη πήρε χθες η γυναικεία ομάδα της ΑΓΕ Χαλκίδας, μέσα στο Κορωπί, με σκορ 1-3 στα σετ. Τα κορίτσια της Χαλκίδα μπήκαν δυνατά μέσα στο παιχνίδι και πήραν το 1ο σετ με 23-25. Στο επόμενο σετ το Κορωπί ισοφάρισε, κερδίζοντας με 25-22. Στην συνέχεια τα κορίτσια έπαιξαν πολύ καλά και πήραν τα 2 επόμενα σετ με 21-25 και 18-25, κερδίζοντας έτσι τον αγώνα με 1-3.
Την επόμενη αγωνιστική, Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου, η ΑΓΕΧ θα φιλοξενήσει το πρωτοπόρο Χαλάνδρι, στις 21:00, στο ΔΑΚ Χαλκίδας. Η διοίκηση της ΑΓΕΧ, ευελπιστεί να έχει διορθωθεί η ζημιά που έχει γίνει στο ΔΑΚ Χαλκίδας, αλλιώς θα κοιτάξουν να διεξαχθεί ο αγώνας σε άλλο γήπεδο.