Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Την πρώτη νίκη πέτυχε στο τέλος του 2012, για την φετινή αγωνιστική περίοδο, η Έξω Παναγίτσα. Η ομάδα του Γιάννη Τσαούση επικράτησε στο ντέρμπι των ουραγών της Ιεράπετρας με το εμφατικό 90-68 κλείνοντας με ευχάριστο τρόπο τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το φετινό έτος. Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς από το 1ο δεκάλεπτο (20-5) και στη συνέχεια το μόνο που χρειάστηκε να κάνουν ήταν να διαχειριστούν το προβάδισμά τους.
Παναγίτσα - Ιεράπετρα 90-68
Διαιτητές: Κονταράτος - Λαζαρίδης Αθ.. Τα δεκάλεπτα: 20-5, 49-32, 72-52, 90-68.
ΑΕΕΠ (Τσαούσης): Σκεμπές 25 (3), Δέδες 2, Συλιβέστρου 3, Ζήσιος 10, Καψούλης 6, Πεκόπουλος 4, Μουλάς 5 (1), Μπέλλος Χ. 17 (2), Λούκας 4, Αναστασίου 2, Γεωργιάδης 12, Γεωργουσόπουλος.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γαϊτανάκης): Λυκουρίνος 7 (1), Κοροβέσης 8, Καραλάκης 14 (2), Κολοβός 5 (1), Σπυράκης 11, Σειραγάκης, Γαργιανάκης, Βασιλειάδης 23.