Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Την ευκαιρία να μείνει μόνος τρίτος έχασε ο Ηρακλής Ψαχνών την Τετάρτη, καθώς δεν κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ του σκορ, το οποίο διαμόρφωσε με ανατροπή στην Κατερίνη, κι αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Πιερικό, με γκολ που δέχτηκε με πέναλτι στο 83'.
Μια στημένη φάση στο 41' έφερε όμως το γκολ για τον Πιερικό, με την κεφαλιά του Γιαζιτζόγλου, κάτι που… ξύπνησε τους παίκτες του Γιώργου Βαζάκα και έκαναν την ανατροπή. Στο 43' ο Ζέρσον Σεοταχούλ με σουτ μέσα από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ο Μήτσης με κεφαλιά σε εκτέλεση κόρνερ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Εύβοιας. Ο Ηρακλής Ψαχνών έδειχνε να κρατάει το αποτέλεσμα και να βαδίζει προς μια σημαντική νίκη, όμως, στο 82' ο Ντάνι βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Δήμου, ο διαιτητής του αγώνα, Βαλιώτης, καταλόγισε το πέναλτι κι ο Γιαζιτζόγλου ήταν αυτός που ανέλαβε την εκτέλεση χωρίς να αστοχήσει απέναντι από τον Σικαλιά.
Πολλά παράπονα έχει ο Βαζάκας από κάποιους ποδοσφαιριστές του που όπως ανέφερε, ήταν "αδιάφοροι" στο παιχνίδι.
Επόμενο παιχνίδι είναι την Δευτέρα στα Ψαχνά, όπου ο Ηρακλής Ψαχνών, θα φιλοξενήσει τον "συνονόματο" Ηρακλή Θεσσαλονίκης.

Πιερικός (Γιώργος Φοιρός): Βασιλειάδης, Γιαζιτζόγλου, Νίκου (81' Σεχολάρι), Ιορδανίδης, Ντόικιτς, Μπελόσεβιτς, Φαμπίνιο, Ελευθεριάδης, Μανίκας, Καθάριος (62' Ντάνι), Παπατόλιος (46' Πολίτης).