Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Ολοκληρώθηκαν οι εκλογές του 28ου Πανελλήνιου Συνεδρίου Δ.Α.Κ.Ε./Π.Ε. που πραγματοποιήθηκε στα Τρίκαλα το Σάββατο και την Κυριακή 30 και 31 Μαρτίου.
Δ.Α.Κ.Ε./Π.Ε.
Δ.Α.Κ.Ε./Π.Ε.

Ολοκληρώθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι εργασίες του 28ου Πανελληνίου Συνεδρίου της Δημοκρατικής Ανεξάρτητης Κίνησης Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Δ.Α.Κ.Ε./Π.Ε.) που πραγματοποιήθηκε στα Τρίκαλα στις 30 και 31 Μαρτίου 2013.

Στις εκλογικές διαδικασίες που πραγματοποιήθηκαν τη δεύτερη ημέρα των εργασιών είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Για το αξίωμα του Προέδρου

  • Μάνος Ανδρουλάκης 160 ψήφους
  • Θανάσης Κικινής 138 ψήφους

Για την Κεντρική Επιτροπή:

Έλαβαν

1. Χριστόπουλος Κωνσταντίνος 183 ψήφους Εκλέγεται

2. Σκαρμούτσος Αναστάσιος 179 ψήφους Εκλέγεται

3. Τσένου Δήμητρα 161 ψήφους Εκλέγεται

4. Γκουτζέλας Αθανάσιος 142 ψήφους Εκλέγεται

5. Κάσσιος Δημήτριος 139 ψήφους Εκλέγεται

6. Αντωνιάδης Αναστάσιος 130 ψήφους Εκλέγεται

7. Αγραπίδης Αντώνιος 128 ψήφους Εκλέγεται

8. Γεωργόπουλος Σωτήρης 122 ψήφους Εκλέγεται

9. Παπαδοπούλου Αριστέα 117 ψήφους Εκλέγεται

10. Γκουμάς Φίλιππος 115 ψήφους Εκλέγεται

11. Ζημιανίτη Λίνα 102 ψήφους

12. Λώλης Κωνσταντίνος 81 ψήφους

13. Λιόντος Βασίλειος 81 ψήφους

14. Μαρίνης Νικόλαος 75 ψήφους

15. Μεντάκης Αναστάσιος 62 ψήφους

16. Καραμήτος Δημήτριος 50 ψήφους

17. Τρανός Χρήστος 48 ψήφους

18. Παπαδιώτης Σπύρος 40 ψήφους

19. Λολίτσας Κωνσταντίνος 34 ψήφους

20. Γαγρίνας Δημήτριος 17 ψήφους

Για την Ελεγκτική Επιτροπή εκλέγονται οι Θεοφυλακτίδης Ευστάθιος, Ξέρας Δημήτριος και Σωτηρακόπουλος Γεώργιος.

Τέλος, αντιπρόσωποι για το Πανελλαδικό Συμβούλιο εκλέγονται οι:

  • Ανατολικής Μακεδονίας: Καλλινικίδης Γεώργιος και Κωνσταντινίδης Δημήτριος
  • Δυτικής Μακεδονίας: Κοβάτσης Ιωάννης και Μαρκόπουλος Δημήτριος
  • Ηπείρου: Βέργος Μιχαήλ και Τζίμας Γρηγόρης
  • Θεσσαλίας: Σφήκα Αγγελική και Ψαρράς Σεραφείμ Αναπληρωματικός: Παπακώστας Παναγιώτης
  • Θεσσαλονίκης: Πασπαλάς Μιχάλης
  • Θράκης: Κοσκερίδης Σάββας και Τσίρτσης Παναγιώτης
  • Κεντρικής Μακεδονίας: Μουταφίδης Ιωάννης και Πεχλιβανίδης Νεόφυτος
  • Κρήτης & Νησιών Αιγαίου: Κοκοβάκης Εμμανουήλ και Λαγουδάκης Μιχαήλ
  • Πελοποννήσου: Μιχαλάκος Δημήτριος και Μπόκιας Βασίλειος
  • Στερεάς Ελλάδας: Μπλέτσας Χρήστος και Σφυράκης Ευάγγελος.

Αναπληρωματικός: Λουκόπουλος Άρης Από τη Δ.Α.Κ.Ε./Π.Ε.




Κάνε το δικό σου σχόλιο

Όνομα
Email (δεν θα εμφανίζεται)
Σχόλια (δεν θα δημοσιεύονται σχόλια με διευθύνσεις προς άλλους ιστότοπους)
* Η συμπλήρωση όλων των πεδίων της φόρμας είναι υποχρεωτική.
Ιχθυοπωλείο Νικόλας - Χαλκίδα

Αρχή της σελίδας