Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Coffee Island - Χαλκίδα
Στις 6 και 7 Ιουλίου 2013 στο Ανοιχτό Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών-Εφήβων-Νεανίδων-Παίδων-Κορασίδων, που πραγματοποιήθηκε στην Χαλκίδα στο κλειστό Κανήθου, ο Αθλητικός Σύλλογος Αλιβερίου πήρε μέρος με 8 αθλητές και κατέκτησε 5 χρυσά μετάλλια, 2 αργυρά και 1 χάλκινο.
5 χρυσά, 2 αργυρά και ένα χάλκινο για τον Αθλητικό Σύλλογο Αλιβερίου

Αναλυτικότερα το Σάββατο 6 Ιουλίου, την 1η θέση κατέκτησαν ο Μύρκος Σπυρίδων (χρυσό) στην κατηγορία εως 33kg Παίδων και ο Μπαστούλης Νικόλαος στην κατηγορία εως 43kg Παίδων.

Την Κυριακή 7 Ιουλίου την 1η θέση κατέκτησαν ο Μπαμπαλής Γεώργιος  στην κατηγορία εως 33kg Παίδων, η Κόρρου Ματίνα στην κατηγορία εως 37kg Κορασίδων, ο Χρούτας Αλέξανδρος στην κατηγορία εως 37kg Παίδων. Επιπλέον την 2η θέση κατέκτησαν η Γιοβανάκη Αθηνά (αργυρό) στην κατηγορία εως 41kg Κορασίδων, η Ιωάννου Νικολέτα, μαύρη ζώνη εως 55kg στην κατηγορία Νεανίδων ενώ την 3η θέση κατέκτησε η Κόττη Άρτεμις (χάλκινο) στην κατηγορία +59 Νεανίδων.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά του συλλόγου, η αγάπη τους για τον αθλητισμό, μας κάνει πραγματικά υπερήφανους.

Ευχαριστούμε θερμά τους προπονητές μας Κατσίκα Δημήτριο και Ποζαπαλίδη Κωνσταντίνο, τους γονείς, τη δημοτική αρχή.

Ευχόμαστε καλό καλοκαίρι και ενημερώνουμε ότι το αγωνιστικό τμήμα και το τμήμα φυσικής κατάστασης θα λειτουργήσει κανονικά όλο το καλοκαίρι.