Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Δεν κατάφερε ο ΝΟ Χαλκίδας, να προκριθεί στην τελική φάση και να διεκδικήσει ένα εισιτήριο για την άνοδο στην Α2 κατηγορία και αποκλείστηκε από την Β' φάση του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής κατηγορίας. Ο ΝΟΧ τερμάτισε ισόβαθμος με τον Πανσερραϊκό, έχοντας από 4 βαθμούς, αλλά λόγο της διαφοράς τερμάτων, η ομάδα των Σερρών πήρε την 2η θέση και η ομάδα της Χαλκίδας την 3η.
Αυτή η διαφορά ήταν που έκρινε την πορεία των 2 ομάδων, οι μεν να συνεχίσουν στα τελικά και να διεκδικήσουν την άνοδο και οι δε να αποκλειστούν και να συνεχίσουν του χρόνου στην Β' Εθνική κατηγορία. Πρώτος στον όμιλο αναδείχτηκε η ΝΕ Λαμίας. 
 
Από τους τέσσερις ομίλους Ανόδου, αναδείχθηκαν οι οκτώ ομάδες που προκρίθηκαν και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία στην Τελική φάση (19-21 Ιουλίου). Είναι οι: ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός, Νίκη Βόλου, ΝΟΒΑ, Υδραϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Μίλων.
Ολοκληρώθηκαν, και οι αγώνες στους δύο ομίλους play out (καθόδου) και έγιναν γνωστές οι τέσσερις ομάδες που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική. Είναι οι Νηρέας Κατερίνης, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Σύρου και Άρης Κάμπου.

Τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΝΟ Χαλκίδας 6-6, ΝΕ Λαμίας – ΑΠΣ Οξυγόνο 11-7,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 8-6, Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 14-8, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΠΣ Οξυγόνο 22-6, ΝΕ Λαμίας –Πανσερραϊκός 11-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):
1.ΝΕ Λαμίας 9
2.Πανσερραϊκός 4
………………………………………………
3.ΝΟ Χαλκίδας 4
4.ΑΠΣ Οξυγόνο 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Ιωνικός Νίκαιας – Άρης Θεσσαλονίκης 9-9, Νίκη Βόλου – ΝΟΒΑ 11-9, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟΒΑ 5-6, Νίκη Βόλου – Άρης Θεσσαλονίκης 12-6,Νίκη Βόλου – Ιωνικός Νίκαιας 12-13, Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟΒΑ 5-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):
1.Νίκη Βόλου 6
2.ΝΟΒΑ 4
…………………………………………
3.Ιωνικός Νίκαιας 4
4.Άρης Θεσσαλονίκης 2

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):
Νηρέας Πατρών – Υδραϊκός 9-14, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6,Νηρέας Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 10-17, ΝΟ ρεθύμνου – Υδραϊκός 5-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 11-7, Υδραϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):
1.Υδραϊκός 9
2.ΝΟ Ρεθύμνου 6
…………………………………………
3.Νηρέας Χαλανδρίου 3
4.Νηρέας Πατρών 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Περιστερίου):
ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Καλαμάτας 9-2, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 6-10,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Μίλων 15-5, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Καλαμάτας 5-5, ΓΣ Περιστερίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-10, ΝΟ Καλαμάτας – Μίλων 2-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):
1.ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9
2.Μίλων 4
…………………………………………
3.ΝΟ Καλαμάτας 2
4.ΓΣ Περιστερίου 1

Για τα αποτελέσματα των Play out, για τον υποβιβασμό στη Γ' Εθνική, διαβάστε ΕΔΩ



Δημοφιλή σήμερα

Με 230 πιστούς η 2η προσκυνηματική εκδρομή της Π.Ε. Ευβοίας προς τον Άγιο Ιωάννη το Ρώσσο

Με 230 πιστούς η 2η προσκυνηματική εκδρομή της Π.Ε. Ευβοίας προς τον Άγιο Ιωάννη το Ρώσσο

23/05/2017
Με 230 πιστούς πραγματοποιήθηκε η δεύτερη προσκυνηματική εκδρομή της Περ...
Πρόσληψη 2 ατόμων στην ΔΕΔΔΗΕ Ιστιαίας και Χαλκίδας

Πρόσληψη 2 ατόμων στην ΔΕΔΔΗΕ Ιστιαίας και Χαλκίδας

25/05/2017
Στην πρόσληψη 2 ατόμων προχωράει η ΔΕΔΔΗΕ σε Ιστιαία και Χαλκίδα...

Κάνε το δικό σου σχόλιο

Όνομα
Email (δεν θα εμφανίζεται)
Σχόλια (δεν θα δημοσιεύονται σχόλια με διευθύνσεις προς άλλους ιστότοπους)
* Η συμπλήρωση όλων των πεδίων της φόρμας είναι υποχρεωτική.

Αρχή της σελίδας