Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Κορίνα Γιαννάκη
για το eviaportal.gr:
k.giannaki-@-eviaportal.gr
Εκατοντάδες Ευβοιώτες βρέθηκαν χθες στον ποδοσφαιρικό αγώνα Ελλάδα-Ρουμανία, μεταξύ των οποίων και ο Πολιτευτής Ευβοίας των Ανεξάρτητων Ελλήνων κ. Σταύρος Μακαρίου.
Σταύρος Μακαρίου

Μεγάλη επιτυχία γνώρισε χθες η Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρουστο γήπεδο "Γεώργιος Καραϊσκάκης", όπου επικράτησε με σκορ 3 - 1 της Ρουμανίας με γκολ που πέτυχαν ο Μήτρογλου στο 14ο και 66ο λεπτό και ο Σαλπιγγίδης στο 20ο λεπτό.

Το γήπεδο ήταν κατάμεστο από χιλιάδες φιλάθλους ανάμεσά τους και εκατοντάδες Ευβοιώτες, οι οποίοι εμψύχωσαν την Εθνική Ομάδας και πανηγύρισαν τη νίκη της.

Ανάμεσα στους Ευβοιώτες που παρέστησαν στον αγώνα διακρίναμε τον Αντιπρόεδρο της ΕΠΟ και πρόεδρο της Ε.Π.Σ. Ευβοίας κ. Γιάννη Παπακωνσταντίνου, τον Πολιτευτή των "Ανεξαρτήτων Ελλήνων" κ. Σταύρο Μακαρίου, τον Αντιπεριφερειάρχη κ. Βουρδάνο, τον γνωστό φυσιοθεραπευτή Ν. Μαχαίρα, τους ποδοσφαιρικούς παράγοντες Σπύρο Δαριβύρη και Χαρ. Κουσκούτη, στελέχη και μέλη του Δ.Σ.της Ε.Π.Σ.Ευβοίας και πολλούς άλλους.

Οι Ευβοιώτες μαζί με τον κ. Σταύρο Μαρκαρίου αγκάλιασαν την πρόκριση για το Μουντιάλ της Βραζιλίας και περιμένουν τον επαναληπτικό αγώνα.