Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Την ήττα με 1-3 γνώρισε χθες μέσα στην έδρα του ο ΟΠΕ Χαλκίδας, απ' το Γαλάτσι, με σκορ 1-3 στα σετ, για τον εξ' αναβολής αγώνα της 1ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν (20-25), αλλά ο ΟΠΕΧ ισοφάρισε σε 1-1, κερδίζοντας δύσκολα το 2ο σετ με 26-24. Στα επόμενα 2, δεν άντεξε η ομάδα της Χαλκίδας (12-25, 19-25) και έτσι ηττήθηκε με σκορ 1-3.
ΟΠΕΧ 1-3 Γαλάτσι
Επόμενο παιχνίδι, είναι την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου, εκτός έδρας στη Πεύκη, με αντίπαλο τη Μαγκουφάνα Αθήνας, στις 21:30, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής.

ΟΠΕΧ (Γ.Ντεγιάννης): Μπαρούτας, Α. Μανδηλάρης, Γ. Δράκο, Πνευματικός ,Μπελίτσος, Σπύρου, Σμπιλίρης, Χουστουλάκης, Θ. Δράκος, Συνόδης, Φ. Ρουσόπουλος, Τριμίντζιος

Οι Κορασίδες 1 ηττήθηκαν στα Μελίσσια από τον Φοίβο με 3-2 σετ και οι Κορασίδες 2 στον Αγ. Στέφανο από την ομώνυμη ομάδα με 3-1 σετ. Την Κυριακή το μεσημέρι οι Παίδες επιβλήθηκαν μέ 3-0 εκτός έδρας της Γκράβας με 3-0 σετ (25-22,25-23,25-15) και όλα θα κριθούν πλέον στον αγώνα του ερχομένου Σαββάτου στις 4 το απόγευμα στο κλειστό του ΔΑΚ με την πρωτοπόρο και αήττητη Αγ.Παρασκευή. Οι "μικροί"χρειάζονται νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να περάσουν στην επόμενη φάση,αντί για τον Πανελλήνιο

ΟΠΕΧ (Γ.Ντεγιάννης): Α. Μανδηλάρης, Συνόδης, Φ. Ρουσόπουλος, Α. Μανδηλάρης, Γ. Ρουσόπουλος, Μαργωμένος, Κοντούλης, Κόκλας, Πατέρογλου, Ανυφαντής.