Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Με τον Χρήστο Πατσατζόγλου να σημειώνει τα δυο τέρματά του ο Ηρακλής Ψαχνών νίκησε 2-1 τον Φωστήρα και παρέμεινε στην πρώτη τετράδα του Νότιου Ομίλου O Ηρακλή Ψαχνών πήρε μια ακόμη νίκη, αυτή τη φορά με 2-1 επί του Φωστήρα.
Ηρακλής Ψαχνών
Ο έμπειρος μπακ-χαφ άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όμως ο Φωστήρας είχε την απάντηση… έτοιμη πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σεχολάρι να ισοφαρίζει στο 44’. Τον τελευταίο λόγο στο ματς όμως είχε ο κορυφαίος της αναμέτρησης, Πατσατζόγλου, ο οποίος με σουτ στο 65’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και έκανε δώρο Χριστουγέννων στους φίλους της ομάδας του και στους συμπαίκτες του.

Ηρακλής Ψαχνών: Αθανασόπουλος, Μπακομήτρος, Νικολόπουλος, Τζανής, Στουρνάρας, Τσιμόντζι, Φοντακάρο, Πατσατζόγλου, Κοιλιάρας, Τσούτσης, Κρητικός.
Φωστήρας: Μοσχονάς, Βούζας, Ζιάμπαρης, Λεοντίου, Κόντης, Σεχολάρι, Τασουλής, Κακαράς, Αχείμαστος, Ανδρίκος, Εμέκα.

Αποτελέσματα:
Αχαρναϊκός-Πανηλειακός 3-1
(58΄,91΄Νεόφυτος , 81΄πεν. Ντάλας- 94΄Μπιτάνγκ)
Ηρακλής Ψ.-Φωστήρας 2-1
(35' πεν., 63΄ Πατσατζόγλου-44' Σεχολάρι)
Φωκικός-Αστέρας Μαγ. 0-2
(23' Κοτίτσας, 97' Έβερετ)
Παναχαϊκή-Γλυφάδα 2-1
(58' Κοντογουλίδης, 83΄ Μπόζιτς- 85΄ Νικολιάς)
Ολυμπιακός Β.-Βύζας 4-1
(12΄Δεινόπαπας, 14΄, 23΄Καπετάνος, 60' Πινδώνης- 84΄ Νικολέτος)

14. Γλυφάδας 10 – 26 5

*Εκκρεμεί ο αγώνας Βύζας-Παναχαϊκή, που θα ολοκληρωθεί στις 30/12, ενώ από ένα ματς λιγότερο έχουν Χανιά, Καλλιθέα, Επισκοπή και Παναιγιάλειος.