Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου, στην κατηγορία Εφήβων-Νεανίδων, που διεξήχθη στις Σέρρες στις 4-5 Ιουλίου, οι αθλητές και αθλήτριες των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, που κατετάγησαν στην οκτάδα των αγωνισμάτων τους, ήταν οι παρακάτω:

• Ο Πλάτων Αναστασίου του ΑΚΟ Λιβαδειάς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 800μ με επίδοση 1.52.54 , με την οποία καταρρίπτει το ρεκόρ Εφήβων της ΕΑΣ που κατείχε ο Σεραφείμ Παλληκάρης του Κάδμου Θηβών με 1.52.59 από το 1983.

• Η Ευαγγελία Ζυγόρη της ΑΓΕ Βοιωτίας κατέκτησε 2 Ασημένια μετάλλια, στα 200μ με 25.45 και στα 400μ με 57.18 .

• Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε και η Ελένη Ταυρή του Πανευβοικού στην Δισκοβολία με 39,09μ.

• Στο Άλμα σε Ύψος η Θεοδώρα Κολοβού του Τρίτωνα, ήταν 4η με 1,60μ και η Συμεώνη Γαβριήλ του Ευβοικού 5η με την ίδια επίδοση. (λόγω διαφοράς προσπαθειών).

• Η Μαρία Πιτσινή του Ευβοικού ήταν 5η στην Σφυροβολία με 44,51μ.

• Η Ελένη Καραμπέτσου της Νεάπολης Χαλκίδος ήταν 6η στα 400μ εμπόδια με 67.10 .

• Η Ομάδα των Νεανίδων του ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος τερμάτησε στην 7η θέση σε χρόνο 4.06.83 που είναι νέο Πανευβοικό ρεκόρ στις κατηγορίες Νεανίδων, Νέων και Γυναικών.

• Τέλος η Πελαγία Πετροπούλου της Νεάπολης τερμάτησε 8η στα 800μ με 2.21.68 .

Δημοφιλή σήμερα

Σχολή ποδοσφαίρου El Classico FC στην Χαλκίδα

13/09/2013
Η σχολή ποδοσφαίρου El Classico F.C. λειτουργεί από το 2007 έως και σήμερα στην Χαλκίδα....
Εκδήλωση για την Παγκόσμια ημέρα Φυσικοθεραπείας στη Χαλκίδα

23/09/2017
Ο Πανελλήνιος Σύλλογος Φυσικοθεραπευτών Π.Τ. Ευβοίας και ο Σύνδεσμος των εν Ευβοία Πελοποννησίων με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Φυσ...
Μικροί και μεγάλοι στους αγώνες δρόμου του 1ου Edipsos Multisport and Wellness Festival  στην Αιδηψό

Μικροί και μεγάλοι στους αγώνες δρόμου του 1ου Edipsos Multisport and Wellness Festival στην Αιδηψό