Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Μπορεί να μην αγωνίστηκε στη φυσική του έδρα, αλλά στο γήπεδο του Μαντουδίου, ωστόσο ο Ηρακλής Ψαχνών, μπροστά σε 800 φιλάθλους, επικράτησε άνετα με 4-0 της Γλυφάδας, φτάνοντας τους 37 βαθμούς στη δεύτερη θέση του Νοτίου ομίλου.
Ηρακλής Ψαχνών
Οι Ευβοιώτες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 8', ο Κρητικός ανετράπη από τον Διαμαντή μέσα στην περιοχή, με τον δεύτερο να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα και να αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες, από πολύ νωρίς. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πατσατζόγλου αλλά ο τερματοφύλακας της Γλυφάδας, Πασάι απέκρουσε. Όμως το γκολ δεν άργησε να έρθει καθώς στο 16' ο Στάγιτς άνοιξε το σκορ για τον Ηρακλή. Οι Ψαχνιώτες διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 27', όταν ο Νικολόπουλος με κεφαλιά νίκησε για δεύτερη φορά τον Πασάι. Ο Ηρακλής Ψαχνών μπήκε δυνατά και στο 2ο ημίχρονο με 2 γρήγορα γκολ, καθώς στο 47' ο Κρητικός έκανε το 3-0, ενώ 7 λεπτά αργότερα (54') ο Μπουμάλ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ηρακλής Ψαχνών (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Νικολόπουλος, Μπακομήτρος, Πατσατζόγλου (33' Ντελέκος), Γκεμίσης, Στάγιτς (48' Ντινιωτάκης), Τσιμότζι, Μπουμάλ (63' Οχάντζα), Κρητικός.
Γλυφάδα (Κυριάκος Μίχας): Διαμαντής, Χριστόπουλος, Δημάκος, Διαμαντόπουλος (48' Στασινόπουλος), Ζώνας, Μουστάκης, Μάλκα, Δωροβίνης, Παιδάκης (8’ Πασάι), Ταμπάκης (75' Διγαλάκης), Ραχίμ.