Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Εύκολο απόγευμα στα Ψαχνά για τον τοπικό Ηρακλή, καθώς επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Μαγούλας και παρέμεινε σε τροχιά ανόδου. Η ομάδα των Ψαχνών κατάφερε να επιβάλει από νωρίς τον ρυθμό της κι επί της ουσίας να τελειώσει από το πρώτο ημίχρονο τον αγώνα.
Ηρακλής Ψαχνών
Στο 10' ο τερματοφύλακας Μπαλασάκης έκανε φάουλ έξω από την περιοχή του, με αποτέλεσμα να αποβληθεί και να αφήσει τον Αστέρα με 10 παίχτες για τα υπόλοιπα 80 λεπτά. Ο Ηρακλής Ψαχνών πήρε νωρίς προβάδισμα στο σκορ, μόλις στο 18' με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσούτση. Στο 25' ο Μπουμάλ έκανε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, το οποίο κατέληξε στα δίχτυα του Κασμερίδη, ενώ στο 32' ο Τσούτσης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-0 για τα Ψαχνά, «καθαρίζοντας» τον αγώνα. Το 4-0 διαμορφώθηκε στο 78' με τον Κρητικό.

Ηρακλής Ψαχνών (Γράφας): Αθανασόπουλος, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Τζανής, Καλαϊτζίδης, Πατσατζόγλου (54' Ντελέκος), Τσιμότζι, Τσούτσης, Μπουμάλ (46' Κερ), Κρητικός, Οχάντζα (58' Σταματής)
Αστέρας Μαγούλας (Μαγκαφίνης): Μπαλασάκης, Κοτίτσας, Τριάντος, Παπαευθυμίου, Στρατομήτρος, Σαμαρόπουλος, Αντωνόπουλος (10' Κασμερίδης), Πέρελμαν (54' Κορνελάτος), Ντιέγκο, Δωματάς (64' Κανελλόπουλος), Δημητριάδης.