Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Σοκ για τον Ηρακλή Ψαχνών χθες, ο οποίος ηττήθηκε στην έδρα του απ΄ τα Χανιά, με γκολ που μπήκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Ηρακλής Ψαχνών
Οι παίχτες των Ψαχνών από τα πρώτα λεπτά του αγώνα είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δυσκολεύονταν ιδιαίτερα να βρουν διαδρόμους προς τα καρέ του Θεοδωρόπουλου. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι, κόντρα στη ροή του αγώνα, κατάφεραν με σουτ του Τσάτσου από τα 30 μέτρα να ανοίξουν το σκορ, «παγώνοντας» του γηπεδούχους στο 15'.
Όμως στην επανάληψη οι Ευβοιώτες μπήκαν αποφασισμένοι για το γκολ και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 47' με τον Κρητικό να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου. Αυτό ήταν μια προειδοποίηση όπως αποδείχθηκε αργότερα καθώς στο 58' ο Μπουμάλ κέρδισε πέναλτι από τον Μανωλά και εκτελώντας το ο ίδιος έφερε το ματς στα ίδια. Ωστόσο, εκείνοι που χαμογέλασαν τελευταίοι ήταν οι Κρητικοί καθώς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πάγκαλος με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Αθανασόπουλο γράφοντας το τελικό 2-1 υπέρ των Χανίων. Μάλιστα μετά το γκολ, δεν έγινε η σέντρα καθώς ο διαιτητής έληξε κατευθείαν το ματς.

Την Κυριακή, η ομάδα των Ψαχνών, θα αγωνιστεί στη Θεσσαλονίκη, με αντίπαλο τον συνονόματο Ηρακλή.

Ηρακλής Ψαχνών (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Τζανής, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Σταματής, Γκεμίσης (87' Ντελέκος), Μπουμάλ, Πατσατζόγλου, Κρητικός, Γκμπαγκουιντί (72' Τσούτσης)
Χανιά (Μουρατ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Μανωλάς, Παγώνης, Πιθαρούλης, Παπατζίκος (89' Σκάρος), Γκούμας, Καμπλιώνης (55' Χατζηησαΐας), Τσάτσος (74' Κονσταντίνοφ), Πότσι, Πάγκαλος, Λουκίνας