Ειδήσεις - νέα από την Χαλκίδα και την Εύβοια | Eviaportal.gr
Τάσος Σέρρας
για το eviaportal.gr:
t.serras-@-eviaportal.gr
Τα χαμόγελα επέστρεψαν στον Ηρακλή Ψαχνών στην κούρσα της ανόδου, καθώς κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες. Οι Ευβοιώτες είχαν να κερδίσουν απ' την 4η αγωνιστική και κατάφεραν να κερδίσουν χθες τον Αιγινιακό στα Ψαχνά με σκορ 2-0.
Ηρακλής Ψαχνών
Το ματς στα πρώτα 45 λεπτά δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό με τις δυο ομάδες να «διαγωνίζονται» στα λάθη και του Αθανασόπουλο και Τόλιο να μην ανησυχούν ιδιαίτερα.
Όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι βρήκαν γρήγορα δίχτυα αλλάζοντας τα δεδομένα του αγώνα. Συγκεκριμένα, στο 47’ ο Παλαιολόγος μέσα στην περιοχή έγινε κάτοχος τη μπάλας ύστερα από λάθος της άμυνας του Αιγινιακού και «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Κρητικό ο οποίος από κοντά με πλασέ άνοιξε το σκορ. Μάλιστα, 13 λεπτά αργότερα οι παίκτες του Γράφα «κλείδωσαν» τη νίκη καθώς ο Γκεμίσης βρήκε τον Μπουμάλ που από το ύψος της περιοχής έκανε το δυνατό σουτ και νικώντας τον Τόλιο έγραψε το τελικό 2-0.
Έτσι, τα Ψαχνά έφτασαν στους 17 βαθμούς μένοντας στο κόλπο της ανόδου, ενώ ο Αιγινιακός έμεινε στους 12 στην προτελευταία θέση χάνοντας περισσότερο έδαφος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Τζανής, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Χ. Πατσατζόγλου, Μπουμάλ, Γκεμίσης (80' Β. Πατσατζόγλου), Τσιμότζι (31' Τσούτσης), Γκμπαγκουιντί (70' Οχάντζα), Κρητικός
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Κωνσταντινίδης (75' Καρλάο), Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Σαμαράς, Χατζής, Λαζαρίδης (66' Μπελόν), Λιόλιος, Πέντα, Μανζάνο (68' Ζούρκος), Γκέσιος.